Jak vůbec někoho mohlo napadnout vyřezat sochu ze dřeva motorovou pilou a ještě za 60 minut? Je to vůbec možné?

Zeptal se mě jednou můj kamarád. Odpověděla jsem mu: "Nikdy nepochybuj o tom, jestli je něco možné. Protože vždycky přijde někdo, kdo to zkusí. Tohle je moje cesta, jak jsem se k speedcarvingu dostala" dodala jsem.

Tradice je základ

Kouzlo tradičního řezbářství známe každý. Útulná dílna, dlátka a vůně lipového dřeva. Jako každý řezbář, i já jsem začala s klasickými nástroji.

Vývoj technologií

"Co se ale stane, když si místo dlátek vezmu na pomoc motorovou pilu, místo polínka špalek?" Tento nápad se mi zdál poněkud šílený.

Řezba pilou

Každodenní tréning, pot ve tváři a slzy v očích. Díky praxi nakonec dali pily mým rukou svobodu a možnost, podělit se o toto řemeslo.

Zájem veřejnosti

Brzy mě začali oslovovat organizátoři akcí, abych představila toto řemeslo veřejnosti. Zájem návštěvníků je obrovský.

Adrenalin, nefalšovaná zábava a legendární zážitek.

Co je speedcarving?

Speedccarving neboli rychlořezba je doslova vyřezávání na čas. Řezbář má na vyřezání a dokončení sochy pouze 60 minut.

Kam se hodí?

Kulturní akce, městské slavnosti, jarmarky, dny dětí, dny Země, festivaly, společenské akce, firemní večírky nebo školní akce.

Cílem je pobavit

Já a mých 5 motorových pil. Po celou dobu publikum trne hrůzou, kdy poteče krev a žasne, jak se ze špalku stává socha.

Vše obstaráme my

Dejte nám prostor a my z něj vytvoříme místo plné zážitků. Přivezeme vše od dřeva, stanu, přes ozvučení a bezpečné ohraničení.

Tajemství úspěšné akce je ukázat lidem, jak se dělá obvyklá věc neobvyklým způsobem.

Historie speedcarvingu

Přenesme se na chvíli do 60tých let 20 století v USA kde partička řezbářů jezdívala na trhy a jarmarky prodávat své výrobky. Chtěli lidem představit své umění zblízka ale hlavně chtěli lidi pobavit. Začali tedy v rámci trhů vyřezávat velkými motorovými pilami maličké růže a přesky na opasky ze dřeva. To byla podívaná. Nejen, že slavili úspěch po celé Americe, ale také se jejich umění přeneslo do všech částí světa.

Udělám z vaší akce nezapomenutelný zážitek

Hoblinka v médiích

Bylo mi ctí, když mě oslovila společnost Stihl, odborníci v oboru, že se jim líbí má práce a a rádi by o ní napsali článek.