Kdo jsme

Moderní české umělecké řezbářství

Milujeme vůni dřeva, jeho texturu a věříme v kvalitu a sílu tohoto speciálního přírodního materiálu. Ctíme řezbářskou tradici a přenášíme ji do 21. století. Protože se s Tebou chceme podělit o toto voňavé řemeslo, pořádáme řezbářské show, workshopy a kurzy. Poznej na vlastní kůži, jak dokáže být dřevo hrubé i jemné na dotek.

– Řezbáři Hanka a Jarda

Naši řezbáři

Jarda

Jarda je náš technický specialista. Kdykoliv se jedná o dřevěné konstrukce, konstrukční spoje či technické řešení, Jarda se této práce rád ujme. Nejraději pracuje s dláty, má ovšem také rád práci se soustruhem.

Hanka

Hanka se specializuje na sochy zvířat. Ať už chceš zvířátko pohádkové, třeba do areálu školky, nebo realistické, s chutí se pustí do práce právě Hanka. Nejraději pracuje s motorovými pilami, bruskami i dláty ale ovládá také techniku pyrografie.

Igor

Igor pochází z Prajzské a vyřezává dřevěné a ledové sochy od roku 2010. Pravidelně se účastní mezinárodních plenérů a soutěží v Česku, Polsku, Slovensku, Velké Británii a USA. V čase mezi soutěžemi vyrábí sochy na zakázku. Ukázky Igorových prací najdete zde: http://www.sgraphics.cz/

Dáváme dřevu nový život

Za každým kouskem dřeva, které vezmeme do ruky, vidíme dlouhou životní cestu stromu, ze kterého dřevo pochází. Proto k němu přistupujeme s respektem. Ať už se jedná o věc praktickou či uměleckou, víme, že díky tomu bude strom ,,žít" dál.

Předáváme řemeslo dál

Řezbářství u Hoblinky vzniklo proto, aby i naše děti měli možnost poznat toto voňavé řemeslo. Děláme vše pro to, aby jsme se s Tebou mohly podělit o dřevěnou radost.

Ateliér pro nové řezbáře

Nic si nenecháváme pro sebe. Veškeré přijaté platby z našeho e-shopu jdou rovnou do obálky, která bude použita na vybudování ateliéru pro kurzy tradičních řemesel.

Naše certifikáty

Kontaktujte nás