O dívce s motorovou pilou

A dost, řekla jsem si, když mi rukama procházelo další lamino. To bylo tenkrát, když jsem studovala obor Truhlář na střední škole v Ostravě.

Tam jsem také dostala přezdívku Hoblinka.

Už tenkrát jsem věděla, že nikdy nebudu dělat velký vestavěný nábytek nebo kuchyně z lamina. Chtěla jsem zkrátka pracovat se dřevem. A tak jsem si už při škole našla několik řezbářských kurzů, a cítila jsem, že je to pro mě ta správná cesta.

Jednoho dne jsem se šla podívat na řezbářské sympozium. Byli tam úžasní řezbáři, kteří vyřezávali motorovými pilami lavičky. Doslova mě to uchvátilo. Bylo rozhodnuto, to je to, co chci dělat do konce života.

Dneska jsem lektorkou kurzů a workshopů, zamilovala jsem si také řezbářské show, se kterými jezdím vystupovat po celém Česku, Slovensku i Polsku. Vyrábím pro vás dřevěné dárky a dekorace nejen motorovou pilou, ale také dláty a technikou pyrografie.

Miluji svou práci a přeju každému, aby dělal jen to, co ho baví. Hoblinka

Dávám dřevu nový život

Nechte i vy ve svém domově strom „žít“ dál.

Šířím své znalosti dál

Natáčím pro vás návody, jak doma pracovat se dřevem.

Buduju ateliér pro nové řezbáře

Ateliér nejen pro výuku řemesla řezbářského, ale i pro podporu dalších řemesel.

Řezba pilou

Snad odjakživa miluji všechny zvířata. Není proto divu, že nejraději vyřezávám právě je. Koukněte na moji malou dřevěnou zoo.

Řezba dlátem

Ach, moje oblíbené růžičky. Jak vlastně vznikly? Na vlastní svatbu jsem si udělala dřevěnou svatební kytici.

Pyrografie

Vypalování do dřeva se věnuji již dlouho. V současnosti pořádám kurzy "malba ohněm". Je to velmi oblíbená technika u které se dá krásně relaxovat.

Focení

Focení pro mně bylo jednou z možností, kam na střední školu. Je skvělé, že mohu spojit dvě činnosti, které jsem si zamilovala.

Citace od zákazníků

Moje certifikáty

Kontaktujte nás